تبلیغات
موضوعات مختلف - ۱۷ نفر از دبیران و معلمان کُرد اهل سنّت ممنوع التدریس شدند
نفر از دبیران و معلمان کُرد اهل سنّت ممنوع التدریس شدند

در ادامه­ ی برخورد با اهل سنت ایران؛ در یک اقدام هماهنگ از طرف سازمان آموزش و پرورش استان کردستان و وزارت مربوطه،۱۷ نفر از دبیران و معلمان آموزش و پرورش شهرهای: سقز، مریوان، بانه، قروه و موچش  ممنوع التدریس شدند.

با توجه به سیاست همیشگی برخورد با حرکت اسلامی مکتب قرآن- که مسئولین استان در جلسات چند ماه گذشته نوید شدت آن را داده بودند و همگی شاهد آن بودیم-  مدیران آموزش و پرورش! شهرهای مذکور، به اذعان خود با دستوری شفاهی از طرف مسئولین حراست که نماینده­ ی وزارت اطلاعات و امنیت! کشور در ادارات هستند، این بار علیه معلمان آموزش و پرورش اقدام کردند که آن  « تغییرپُست دبیری به معاونت اجرایی ( امور دفتری ) » می باشد؛ درمقابل ،آنان نیز – از طریق قانونی- نسبت به چنین اجحافی، اعتراضات لازم را به اطلاع مسئولین امر رساندند.

پس از اعتراض به مدیران آموزش و پرورش شهرستان محل خدمت،به رئیس سازمان استان- که مسئول حراست هم کنارش نشسته بود- مراجعه می کنند، او نیزبا این استدلال که حرکت مکتب قرآن در نظام جمهوری اسلامی مقبولیت نداردوغیرقانونی است، بردستور غیرقانونی شفاهی زیردستانش صحه گذاشته واظهار می کندکه مسئولین رده بالا! تأکید نموده اند که شما هیچ ارتباطی با دانش آموزان نداشته باشید و فقط به امور دفتری ( معاونت اجرایی) مشغول شوید.

روز سه­ شنبه ۹۱/۶/۲۸ برای دفاع ازحق خود،به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کردند و آنان نیز با غیر قانونی دانستن حکم شفاهی تبدیل پست دبیری به معاونت اجرایی مدرسه، با تأکید بر این مطلب که حکم مذکور تبعیض آمیز و تحقیر معلمان است و . . . قول مساعد برای لغو رأی صادره از طرف مسئولین شهرستان ها ورئیس سازمان استان را داده بودند؛ اما در آخرین دقایق وقت اداری پنج شنبه، کاربدستان وزارت نیز حکم ممنوع التدریسی را تأیید وآن را رأی حراستهای استان و وزارت آموزش وپرورش اعلام می نمایند، وصداقت خود را بیش از پیش ثابت می کنند!.

 لازم به ذکر است ، در قبال ستم ملی ومذهبی که سالهاست مردم کُرد اهل سنّت با آن آشنا هستند ،در این مورد خاصّ هم، بهترین هیأت منصفه، دهها هزار دانش آموزی هستندکه طی سال ها در کلاسشان حاضر بوده اند، وهمه به این مطلب واقفند که : این برادران از لحاظ  علمی و اخلاقی جزء بهترین دبیران ومعلمان شهر های خود می باشند.

شورای مدیریت مکتب قرآن ، با محکوم کردن این گونه برخوردها با مسلمانان اهل سنّت پیرو کاکه احمدمفتی زاده، ضمن تأکید بر استقامت پیروان، قضاوت چنین اقداماتی را به انسان­های آزاده می­ سپارد؛ وهمان گونه که بارها اعلام نموده است: بنا به حکم رهبر خود(کاکه احمد مفتی زاده) اکنون هیچگونه فعالیت سیاسی ندارد، لذا این نوع برخوردها را مقابله با عقیده وافکار ومذهب خود (اهل سنت) می داند.

                                       «  حَسبنااللهُ وَ نِعمَ الوَکیلُ »


اسامی ومشخصّات افراد ممنوع التدریس

ردیف

نام و نام خانوادگی

رشته

مقطع

سابقه تدریس

شهر

مدرک تحصیلی

عکس

۱

ابوبکر  نوری

علوم اجتماعی

راهنمایی

۲۹

سقز

کارشناسی


۲

حسین  عبدی پور

ادبیات عربی

دبیرستان

۲۴

سقز

کارشناسی ارشد


۳

محمد جمال  هبکی

شیمی

دبیرستان

۲۲

سقز

کارشناسی


۴

حبیب  فرزام نیا

ریاضی

دبیرستان

۱۹

سقز

کارشناسی


۵

خالد  ظهیری

دینی و عربی

دبیرستان

۲۸

مریوان

کارشناسی


۶

جلال  منوچهری

مشاوره

دبیرستان

۲۸

مریوان

کارشناسی


۷

ملک   ذکریایی نسب

آموزش ابتدایی

ابتدایی

۲۴

مریوان

کارشناسی


۸

محمد علی  داربوی

علوم اجتماعی

راهنمایی

۲۰

مریوان

کارشناسی


۹

عثمان عبدی

دینی و عربی

دبیرستان

۲۸

بانه

کارشناسی


۱۰

جلال کرمی

مشاوره

دبیرستان

۲۷

بانه

کارشناسی ارشد


۱۱

صلاح الدین

 معروفی

دینی و عربی

دبیرستان

۲۴

بانه

کارشناسی


۱۲

عثمان محمدی

آموزش ابتدایی

ابتدایی

۲۳

بانه

کارشناسی


۱۳

عبدالسلام فتح اللهی

دینی و عربی

دبیرستان

۲۳

بانه

کارشناسی


۱۴

یوسف حمه ویسی

ادبیات

دبیرستان

۲۱

موچش

کارشناسی


۱۵

ابراهیم مرادپور

علوم تجربی

راهنمایی

۲۰

قروه

کارشناسی


۱۶

رسول  کرم پور

ماشین ابزار

هنرستان

۱۹

قروه

فوق دیپلم


۱۷

بهرام  سلیمانی

زیست شناسی

دبیرستان

۱۷

قروه

کارشناسی ارشدارسال هرگونه نظر اعم از موافق و مخالف پذیرفته می شودتاریخ : سه شنبه 18 مهر 1391 | 05:21 ب.ظ | نویسنده : دیاکو امینی | نظرات

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس